Powershift naprawa regeneracja sprzęgieł i skrzyń biegów

Profesjonalna realizacja naprawy

Gwarancja

Atrakcyjne ceny

Powershift naprawa regeneracja sprzęgieł i skrzyń biegówSpośród wielu realizowanych w naszym zakładzie centralnym usług, naprawa i regeneracja sprzęgła oraz skrzyni biegów powershift cieszy się coraz większą popularnością. Wynika to przede wszystkim z tego, że rozwiązania te stają się coraz bardziej popularne w niektórych markach pojazdów.

Skrzynia powershift wraz ze sprzęgłem i sterownikami umożliwia praktycznie niezauważalną z punktu widzenia kierowcy zmianę przełożeń. Odbywa się to podczas podawanego cały czas obciążenia, dzięki czemu zmiana następuje w sposób płynny i w bardzo dla kierowcy w komfortowy.

Jeżeli przypuszczasz, że naprawa i regeneracja sprzęgła powershift lub skrzyni biegów powershift Twojego auta jest konieczna zachęcamy do wybrania podanego na naszej stronie numeru telefonu i kontaktu ze specjalistami, którzy udzielą szeregu dalszych informacji w tym zakresie.

Korzyści wynikające z naprawy i regeneracji sprzęgieł i skrzyń biegów powershiftW naszym zakładzie centralnym od wielu już lat zajmujemy się naprawami i regeneracjami różnego rodzaju podzespołów samochodowych. W ostatni jednak czasie coraz częściej mamy do czynienia ze sprzęgłami i skrzyniami biegów powershift, co jest głównie efektem rosnącej popularności tego rodzaju rozwiązań.

Skrzynie i sprzęgła powershift

są montowane głównie w samochodach marki Volvo, Ford oraz w niektórych Mazdach. Decydując się na realizację usługi u nas można liczyć na szereg korzyści z tym związanych.

Naprawa i regeneracja sprzęgieł i skrzyni powershift

przywraca tym elementom pełne walory techniczne i sprawność użytkową. Oznacza to, że pomiędzy elementem opuszczającymi nasz zakład i fabrycznie nowymi nie ma żadnych różnic w zakresie parametrów pracy.
Po ukończeniu

naprawy i regeneracji sprzęgła i skrzyni powershift

jest wykonywany test kontrolny, po zakończeniu, którego elementy otrzymują gwarancję potwierdzającą profesjonalne i zgodne z wszelkimi zasadami zrealizowanie usługi.

Skrzynie biegów powershift

i sprzęgła tego rodzaju

po naprawie i regeneracji

w naszym zakładzie są powierzone doświadczonym i wykwalifikowanym pracownikom. Są to specjaliści zajmujący się wybranymi obszarami prac, dzięki czemu wszystkie podzespoły opuszczające nasz zakład centralny spełniają najwyższe normy jakości.
Cena za

naprawę i regenerację sprzęgieł i skrzyń powershift

jest znacznie atrakcyjniejsza, niż możliwość nabycia elementów fabrycznie nowych. Ponieważ rozwiązania te występują w autach relatywnie młodych, dlatego części nowe są w obecnej chwili bardzo kosztowne w zakupie.
Z

naprawą i regeneracją sprzęgła i skrzyni powershift

wiąże się również fakt stosowania bardzo wysokiej jakości części zamiennych pochodzących od renomowanych wytwórców w branży. Pomiędzy ceną, a jakością nie ma tutaj żadnych kompromisów, gdyż wszystkie komponenty tworzące skrzynię i sprzęgło, które podlegają wymianie w trakcie naszych prac serwisowych są zawsze bardzo wysokiej klasy.
Mówiąc o

naprawie i regeneracji sprzęgła i skrzyni biegów powershift

trzeba pamiętać, że do realizacji poszczególnych zadań są stosowane specjalistyczne maszyny, bez których nie ma możliwości poprawnego wykonania tego rodzaju czynności. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj specjalistyczna maszyna wykorzystywana do napraw i regeneracji sterowników skrzyni powershift. Bez jej zastosowania nie ma absolutnie możliwości w sposób prawidłowy wykonania czynności naprawczych.
Po

naprawie i regeneracji sprzęgłu i skrzyni biegów powershift

można przypisywać przewidywany przebieg podobny do tego, jaki samochód uzyskał na komponentach zamontowanych fabrycznie w momencie produkcji auta.
Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści wynikające z

naprawy i regeneracji sprzęgieł i skrzyń biegów powershift

okazuje się, że jest to bardzo dobre rozwiązanie na tle jakichkolwiek innych możliwości usunięcia problemu z tymi komponentami auta.
Nasza oferta

Regeneracja i naprawa skrzyni biegów Powershift (Ford, Volvo, Dodge)

Regeneracja i naprawa skrzyni MPS 6DCT 470

Regeneracja i naprawa skrzyni MPS 6DCT 450

Regeneracja naprawa automatycznej skrzyni Volvo Ford

Regeneracja i naprawa sprzęgła Powershift (Ford, Volvo, Dodge)

Regeneracja i naprawa sterownika (mechatronika) skrzyni biegów Powershift (Ford, Volvo, Dodge)

Regeneracja i naprawa kół dwumasowych Powershift (Ford, Volvo, Dodge)

Regeneracja i naprawa sterownika (mechatronika) skrzyni biegów ZF 5HP19, ZF 6HP19, 7226, TR-60SN

Regeneracja i naprawa skrzyni DSG 6 DQ250 (cała skrzynia, sprzęgło mokre, koło dwumasowe, sterowniki - mechatronika)

Regeneracja i naprawa skrzyni DSG 7 DQ200 (cała skrzynia, sprzęgło mokre, koło dwumasowe, sterowniki - mechatronika)

Jakość
Gwarancja
Atrakcyjne ceny

Informacje o sprzęgłach i skrzyniach powershiftBędące przedmiotem naszej

regeneracji i naprawy sprzęgła i skrzynie powershift

są stosowane głównie przez producentów marek Volvo, Ford i Mazda oraz sporadycznie przez innych wytwórców aut. Jest to rozwiązanie umożliwiające bardzo płynną i niezauważalną dla kierowcy zmianę przełożeń podczas jazdy. Z tym rozwiązaniem wiąże się zastosowanie specjalnego sprzęgła, które składa się z dwóch sekcji odpowiedzialnych za biegi parzyste i nieparzyste. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość zmiany biegów podczas obciążenia auta, czyli w momencie, gdy ona przyspiesza. Kierowca podczas dynamicznej jazdy ma wrażenie płynnego przyspieszania samochodu i nie dostrzega podobnie, jak ma to miejsce w samochodach wyposażonych w manualną skrzynię biegów chwilowego spadku obrotów w momencie wciśnięcia sprzęgła i ręcznego wybrania następnego biegu.

Sprzęgła i skrzynie powershift

to rozwiązania stosunkowo młode na rynku motoryzacyjnym i niestety charakteryzujące się dyskusyjnym poziomem trwałości. Rodzi to konieczności naprawy i regeneracji tych komponentów, co z kolei wymaga przede wszystkim bardzo dużej wiedzy, zastosowania specjalistycznych maszyn i urządzeń oraz użycia części zamiennych bardzo wysokiej klasy. Bez tych elementów nie ma absolutnie możliwości, aby jakkolwiek naprawa i regeneracja sprzęgła powershift lub skrzyni biegów powershift została wykonana w sposób profesjonalny. Najważniejsze elementy budowy całego zespołu to przede wszystkim skrzynia biegów powershift w środku, której znajdują się koła zębate wraz ze sterownikiem oraz instalacją hydrauliczną. Drugim elementem jest sprzęgło składające się z koła dwumasowego oraz sprzęgła właściwego złożonego z dwóch sekcji odpowiedzialnych za biegi parzyste i nieparzyste. Oczywiście to bardzo uproszczony opis budowy skrzyni i sprzęgła powershift, które w rzeczywistości zawierają jeszcze szereg dodatkowych komponentów, jednakże dla ogólnego opisu sprzęgła i skrzyni powershift wydaje nam się, że informacje te są wystarczające.

Trudno jest wskazać przeciętny przebieg takiego sprzęgła i skrzyni, gdyż zależy to od szeregu różnych czynników i chociażby tego, czy kierowca wymienia olej w skrzyni biegów. Wielu uważa, że oleju takiego nie powinno się wymieniać, co w naszej opinii nie jest do końca słusznym podejściem. Otóż w trakcie pracy i tarcia kół zębatych mikrocząsteczki metalu odrywają się od poszczególnych elementów i przenikają do krążącego w układzie oleju hydraulicznego. Wraz z upływem czasu łączą się one w coraz większe cząstki, które negatywnie wpływają szczególnie na sterownik skrzyni powershift. Po pewnym okresie praca takiego sterownika jest zakłócona poprzez te właśnie cząstki i pojawiają się pierwsze oznaki wskazujące na to, że ze sprzęgłem powershift lub skrzynią biegów powershift coś jest nie tak. Oprócz tego zanieczyszczenia w oleju hydraulicznym wbijają się w tarcze sprzęgła powodując utratę jej własności, to również skutkuje pojawieniem się objawów nieprawidłowej pracy sprzęgła i skrzyni powershift. Gdy zauważymy coś niewłaściwego w funkcjonowaniu tego układu powinniśmy odwiedzić warsztat samochodowy znający się na tym temacie w celu wykonania diagnostyki. Jeżeli diagnoza wskaże, że dzięki naprawie i regeneracji sprzęgła lub skrzyni powershift usuniemy problem, to proponujemy skontaktować się pod podanym na stronie numerem telefonu, a nasi specjaliści udzielą szeregu dalszych informacji dotyczących tego, w jaki sposób można skorzystać z naszych usług.
zamontowane sprzęgło do skrzyni powershift
kontrola stanu tarczek sprzęgła
regeneracja skrzyń i sprzęgieł powershift
naprawa i regeneracja skrzyń i sprzęgieł powershift

Symptomy wskazujące kłopoty ze sprzęgłem i skrzynią powershiftKażdy element pracujący w samochodzie w sposób mechaniczny ulega naturalnemu procesowi zużycia i wyeksploatowania. Ze

sprzęgłami i skrzyniami powershift

jest dokładnie tak samo. Jest to zjawisko całkowicie normalne i nie ma możliwości, aby było inaczej. Finalnie wiąże się to z tym, że w którymś momencie naprawę i regenerację tych komponentów trzeba będzie przeprowadzić, ewentualnie będzie można zdecydować się na opcję wymiany tych części na fabrycznie nowe. Zanim jednak sprzęgło i skrzynia ulegną całkowitemu procesowi zużycia dają one różnego rodzaju objawy wskazujące na to, że wkrótce konieczna będzie interwencja specjalistów.

W pierwszej kolejności kierowca może zaobserwować problemy podczas próby płynnego i dynamicznego przyspieszenia. Auto może szarpać, a nabieranie prędkości nie będzie równomierne. Kierowca odczuje to również, jako utratę mocy auta w sytuacji, gdy zwiększone zapotrzebowanie na moment obrotowy jest konieczne, czyli chociażby w chwili wyprzedzania. Inny charakterystyczny objaw to utrata niektórych biegów lub całkowity brak możliwości jazdy do przodu, albo do tyłu. Wyróżniające problemy ze sprzęgłem lub skrzynią powershift to również szarpanie w momencie, gdy samochód stoi, a kierowca trzymając stopą wciśnięty hamulec ręcznie zmienia przełożenia pomiędzy pozycjami parkingu, jazdy do przodu lub do tyłu i pozycji neutralnej. Gdy w sprzęgle i skrzyni powershift nie ma żadnych usterek, to zmiana taka powinna odbywać się w sposób płynny i cichy. W przeciwnym razie będziemy mogli zauważyć szarpanie i usłyszeć metaliczne stuki dochodzące z okolicy silnika i skrzyni biegów. Kolejnym objawem bardzo łatwo dostrzegalnym przez użytkownika samochodu jest oczywiście świecąca się kontrolka serwisowa na desce rozdzielczej. W zależności od tego, z jakim modelem auta mamy do czynienia komunikat ten może mieć postać szczegółowych informacji wskazujących na problemy ze skrzynią biegów lub jedynie zalecać wizytę w warsztacie w celu wykonania odpowiedniej diagnostyki.

Wystąpienie poszczególnych objawów lub ich dowolnej kombinacji może zwiększać ryzyko konieczności naprawy i regeneracji sprzęgła lub skrzyni powershift. Nie jest to jednak nigdy przesądzone, zanim nie wykonamy odpowiednie diagnostyki. Niektóre pojawiające się symptomy mogą mieć różne źródła i nie zawsze należy kojarzyć ich ze sprzęgłami lub skrzyniami powershift. Przyczyna w niektórych sytuacjach może być zupełnie inna. Dlatego właśnie dokładna diagnostyka w warsztacie znającym się na skrzyniach i sprzęgłach tego rodzaju jest konieczna. Gdy werdykt mechanika będzie wskazywał na konieczność

naprawy i regeneracji sprzęgła lub skrzyni powershift

, ewentualnie koła dwumasowego lub sterownika, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami w celu poznania dalszych szczegółów tej propozycji.
naprawę i regenerację skrzyń i sprzęgieł kończą testy kontrolne
w trakcie napraw i regeneracji skrzynie są demontowane
zdemontowane sprzęgło na potrzeby naprawy i regeneracji
naprawa skrzyni i sprzęgła powershift

W jaki sposób skrzyniom i sprzęgłom powershift przywracamy ich sprawność technicznąPonieważ w branży motoryzacyjnej działamy już od wielu lat, dlatego w zakresie czynności  związanych z naprawą i regeneracją poszczególnych komponentów, w tym również sprzęgieł i skrzyń powershift wszystkie nasze czynności serwisowe opieramy o wypracowane przez lata procedury. Zgodnie z nimi, gdy do naszego zakładu trafi podzespół to w pierwszej kolejności dokonywana jest jego inspekcja wizualna pod kątem istnienia jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych mogących uniemożliwić dalsze działania. Oznacza to, że na

sprzęgle i skrzyni

poszukujemy ewentualnych oznak pęknięć, przetarć, czy jakichkolwiek innych śladów wskazujących na uszkodzenie mechaniczne. W dalszym etapie sprzęgła i skrzynie powershift są rozbierane na czynniki pierwsze  i czyszczone. W tym momencie nasi specjaliści dokonują oceny stopnia zużycia i wyeksploatowania poszczególnych komponentów tworzących sprzęgła i skrzynie powershift. Kolejny etap wiąże się z wymianą części zużytych i takich, które nie kwalifikują się do dalszego użytkowania.

Warte podkreślenia jest to, że części te pochodzą wyłącznie od renomowanych wytwórców w branży. Kolejne etapy to złożenie sprzęgła lub skrzyni powershift w całość oraz wykonanie testów kontrolnych mających za zadanie odpowiedź na pytanie, czy podczas

naprawy i regeneracji

wszystkie działania i procesy zostały wykonane prawidłowo. Tak przedstawiony opis prac związanych z naprawą i regeneracja sprzęgieł i skrzyni powershift jest oczywiście bardzo uproszczony. W rzeczywistości wykonujemy szereg innych działań, chociażby możemy tutaj wspomnieć o testowaniu i kalibracji sterownika skrzyni biegów, co ma miejsce, gdy jest ona rozłożona. Gdy nasi specjaliści złożą i przetestują już sprzęgło lub skrzynię powershift i kontrola ta wypadnie pomyślnie, wypisywana jest gwarancja bez limitu przejechanych kilometrów w czasie jej trwania, a komponenty mogą zostać zapakowane i przekazane odbiorcy.
po naprawie i regeneracji sprzęgła powershift jest ono sprawne technicznie
Sprzęgła powershift
skrzynie powershift po naprawie i regeneracji są dynamiczne
Skrzynie powershift
sterowniki skrzyń po naprawie i regeneracji nie ustępują sterownikom nowym
Sterowniki skrzyń

Zlecić naprawę i regenerację sprzęgła lub skrzyni powershift, czy może nabyć część używanąPraktycznie wszyscy kierowcy stojący przed dylematem wykonania naprawy i regeneracji sprzęgieł i skrzyń powershift zastanawiają się, czy jest jakieś inne skuteczne i tańsze rozwiązanie problemu. Wiele osób w tym momencie spogląda w kierunku rozwiązania polegającego na nabyciu części używanej. Wiążą się z tym różnego rodzaju ryzyka. Przede wszystkim  takiemu

sprzęgłu i skrzyni powershift

nie przysługuje gwarancja. Może to z kolei oznaczać, że po nabyciu takiego komponentu wkrótce okaże się, że również i on jest niesprawny i nadaje się podobnie jak nasze części dotychczas posiadane jedynie do naprawy i regeneracji.

Pamiętajmy również o tym, że ze

sprzęgłem i skrzynią powershift

na szrocie nikt nie postępuje z zachowaniem odpowiednich zasad ostrożności. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim sposób demontażu takich komponentów z auta trafiającego na szrot. Często do wyjęcia z poprzedniego auta tych elementów używa się niewłaściwych narzędzi, a one same niekiedy są przechowywane w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Bardzo istotnym mankamentem używanych sprzęgieł i skrzyń powershift jest ich nieznany stan techniczny. Jeżeli pochodzą one z auta powypadkowego, to istnieje bardzo wysokie ryzyko istnienia w ich budowie uszkodzeń, których nie widać gołym okiem. W momencie zderzenia działają bardzo dużo siły i przeciążenia, co często prowadzi do powstania różnych dodatkowych zniszczeń i uszkodzeń, o których z reguły sam kierowca nawet nie wie i dopiero, gdy założymy takie sprzęgło lub skrzynię do drugiego auta przekonamy się, że komponenty te nie pracują w sposób właściwy. Kierowca ponosi wtedy ryzyko kosztów demontażu i montażu sprzęgła i skrzyni. Wynika to z tego, że żaden normalnie funkcjonujących warsztat nie wykonuje tego typu prac za darmo.

Ze

sprzęgłami i skrzyniami powershift

wiąże się również wysokie ryzyko tego, że nawet, jeśli nie pochodzą z auta powypadkowego, to są już i tak w pewnym stopniu zużyte i wyeksploatowane. Zjawisko to jest całkowicie normalne dla każdego podzespołu samochodowego i oczywiście w tym przypadku również ma ono swój udział w stopniowym pogorszeniu walorów użytkowych części. Biorąc pod uwagę różne możliwości uporania się z problemem związanym ze sprzęgłem lub skrzynia powershift okazuje się, że zdecydowanie się na naprawę i regenerację tych podzespołów można uzyskać zamierzony efekt w postaci tego, że elementy te zostaną przywrócone do stanu fabrycznie nowego, a jednocześnie kierowca wyda na ten zabieg znacznie mniej, niż gdyby trzeba było kupić elementy fabrycznie nowe. Z powodów przedstawionych powyżej nie powinniśmy ufać sprzęgłom i skrzyniom powershift kupionym na rynku wtórnym. Oczywiście jednak to każdy kierowca sam podejmuje decyzję o sposobie rozwiązania problemu z poszczególnymi komponentami swojego auta. Warto jest jednak w takim przypadku brać pod uwagę konkretne argumenty i nie kierować się przy podejmowaniu decyzji niesprawdzonymi opiniami.

Dlaczego my?

Wiedza i doświadczenie

Zaplecze techniczne

Doskonali specjaliści

Nasze usługi polecamy wszystkim zainteresowanym zamieszkującym miasta:

Otwock Tomaszów-Mazowiecki Słubice Piła Łowicz Bytom Zabrze Katowice Brodnica Nysa Dzierżoniów Tczew Końskie Rybnik Koszalin Lubin Chełmno Krosno Łomża Mrągowo Stalowa-Wola Radom Żary Zielona-Góra Sieradz Biała-Podlaska Pajęczno Otmuchów Sulechów Pniewy Jędrzejów Głubczyce Myślenice Dęblin Bydgoszcz Myślibórz Siemiatycze Chojnice Świnoujście Żagań Chełm Włocławek Brzeg Konin Bartoszyce Szamotuły Legnica Ełk Gorzów-Wielkopolski Szczecin Toruń Opoczno Augustów Białogard Ostrowiec-Świętokrzyski Czarnków Rzeszów Mielec Tarnów Nowy-Targ Lębork Kluczbork Białystok Bielsk-Podlaski Sokółka Staszów Wieluń Kędzierzyn-Koźle Piotrków-Trybunalski Płock Świebodzin Kielce Trzebnica Chorzów Wałbrzych Leszno Kwidzyn Jarocin Starachowice Łódź Warszawa Grójec Sosnowiec Gdynia Bielsko-Biała Kłodzko Siedlce Jaworzno Jarosław Kołobrzeg Jasło Wadowice Ciechanów Grudziądz Gniezno Busko-Zdrój Szczytno Przemyśl Oświęcim Garwolin Słupsk Częstochowa Radomsko Skierniewice Rawa-Mazowiecka Kętrzyn Kostrzyn Skarżysko-Kamienna Suwałki Nowy-Sącz Września Ostrów-Wielkopolski Sopot Zambrów Poznań Giżycko Pińczów Sandomierz Żyrardów Malbork Kalisz Dębica Środa-Wielkopolska Ostrołęka Nowa-Sól Jelenia-Góra Wrocław Świecie Sanok Kraśnik Olsztyn Koło Lublin Ropczyce Wałcz Kraków Sochaczew Strzelce-Opolskie Żory Wejherowo Goleniów Opole Inowrocław Szczecinek Iława Stargard Wieliczka Olkusz Ostróda Łańcut Grajewo Bełchatów Przysucha Limanowa Hajnówka Puławy Elbląg Zamość Tarnobrzeg Gliwice Gryfice Police Gdańsk Chrzanów Tychy

naprawy i regeneracje sterowników skrzyń powershift
zawory sterowników skrzyń
elementy sterujące praca sprzęgła i skrzyni
po naprawie i regeneracji całość jest testowana

Pytania związane ze sprzęgłami i skrzyniami powershift oraz ich i regeneracją i naprawą

PytanieOdpowiedź
Jaka jest cena regeneracji?To zależy od zakresu naprawy
Czy udzielacie gwarancji na naprawę i regenerację?Tak, jest ona udzielana w formie pisemnej.
Jaka jest żywotność sprzęgła i skrzyni po naprawie i regeneracji?Przy dotychczasowym stylu jazdy sprzęgło i skrzynia wystarczą na tyle, na ile wystarczyły części fabrycznie nowe.
Aquaress 2010