Regeneracja kół dwumasowych Katowice

JESTEŚMY W TWOJEJ MIEJSCOWOŚCI!

Auto u mechanika spędzi jedynie kilka godzin!
Posiadamy dostępne na wymianę "od ręki" zregenerowane koła dwumasowe.

Gwarancja 12 - 24 miesiące zależnie od marki auta.

Regeneracja kół dwumasowych KatowiceO tym, że w samochodzie znajduje się taki element, jakim jest koło dwumasowe, wielu kierowców, czy użytkowników samochodu dowiaduje się dopiero w momencie, gdy podczas jazdy odczuwają niepokojące wibracje, karoseria auta podczas zapalania i gaszenia silnika drży przy akompaniamencie podejrzanych metalicznych dźwięków, słyszalnych także na wolnych obrotach, a sam kierowca uda się do warsztatu samochodowego i usłyszy od mechanika diagnozę: czeka Pana lub Panią regeneracja koła dwumasowego lub ewentualnie jego wymiana.

Wtedy dopiero niektórzy uświadamiają sobie, że niestety może to wiązać się z dość sporymi kosztami, bo z reguły pierwszą myślą wiążącą się z powyższą diagnozą jest pytanie o cenę nowej dwumasy, jak popularnie nazywa się właśnie koło dwumasowe. Odpowiedź mechanika lub samodzielne dotarcie do tej informacji często potrafi zwalić z nóg nawet osoby dość zamożne, ale niestety nie wszyscy są w tak komfortowej sytuacji, że mogą sobie bez uszczerbku dla kieszeni kupić nowy podzespół, zważywszy na fakt, że potrafi on kosztować nawet kilka tysięcy złotych, oczywiście zależnie od modelu samochodu, którym przyszło nam się poruszać.

Drugą powszechną myślą wiążącą się z możliwością rozwiązania naszego problemu jest zakup używanego koła dwumasowego, co z racji na nasze doświadczenie w tym zakresie zdecydowanie odradzamy (szerzej omawiamy dlaczego nie kupować używanego

koła dwumasowego

na naszych stronach).
  • regeneracja koła dwumasowego Katowice
W jaki sposób jest zbudowane koło dwumasowe i do czego jest wykorzystywane w autach

Element będący przedmiotem naszej usługi, czyli dwumasa wygląda na pierwszy rzut oka jak fragment walca o niewielkiej grubości, na obwodzie którego znajdziemy wystające zębatki, czyli tak zwany wieniec rozrusznika. Regeneracja koła dwumasowego wiąże się z wymianą wszystkich elementów będących w środku tego właśnie podzespołu i zastąpieniu ich częściami fabrycznie nowymi. Koło dwumasowe składa się z dwóch mas mogących obracać się wzajemnie wokół siebie o określony kąt. Masy te są odpowiednio ułożyskowane, a pokonanie kąta, o którym mogą się wobec siebie obracać wymaga zastosowania pewnej siły i pokonania oporu wytwarzanego przez będące w środku dwumasy specjalnie wyprofilowane sprężyny łukowe. Podczas

regeneracji koła dwumasowego

kluczowym elementem jest właśnie wymiana tych sprężyn oraz innych pozostałych, równie ważnych elementów. Jedna masa koła jest przykręcona śrubami do wału korbowego silnika, a druga styka się z tarczą sprzęgła i dociskiem. Prawidłowe funkcjonowanie koła dwumasowego wymaga dobrej kondycji wszystkich tych elementów. Dlatego właśnie, gdy decydujesz się na regenerację dwumasy trzeba także zadbać o kondycję pozostałych elementów układu sprzęgła.

Podstawową funkcją koła dwumasowego jest tłumienie drgań skrętnych występujących i pojawiających się w pracy silnika w dolnym zakresie jego obrotów. Z tej przyczyny, gdy samochód stoi i silnik pracuje na biegu jałowym w sytuacji niesprawności dwumasy dostrzeżemy niepokojące objawy. Przede wszystkim będą to wibracje nadwozia oraz niepokojące dźwięki. Dostrzeżenie tych objawów powinno skłonić kierowcę do wizyty w serwisie i wykonania diagnostyki. Gdy mechanik zaleci regenerację koła dwumasowego lub jego wymianę, z całą pewnością nie powinniśmy zbyt długo odkładać na później wykonania tej czynności. Dwumasa dodatkowo chroni bowiem skrzynię biegów przed zbyt gwałtownym przeniesienie momentu obrotowego z jednostki napędowej. Gdy tej ochrony nie ma i koło dwumasowe nie pracuje w sposób prawidłowy, to może dojść do uszkodzenia skrzyni biegów, a niekiedy nawet i samego silnika. W toku nasze wieloletniej działalności spotykaliśmy się już z tego typu uszkodzeniami i przestrzegamy każdego kierowcę przed tym, aby nie lekceważyć tych zaleceń, gdyż późniejsze konsekwencje finansowe mogą być bardzo bolesne dla kierowcy. Gdy

regeneracja koła dwumasowego

będzie konieczna i zamieszkujesz

Katowice

lub jakąkolwiek inną miejscowość na terenie województwa śląskiego z całą pewnością będziemy w stanie w sposób wygodny i korzystny dla Ciebie kłopot ten rozwiązać.
Zapraszamy do współpracy warsztaty samochodowe i autoryzowane serwisy z terenu województwa śląskiego.
Zanim podejmiesz jakieś decyzje, przeczytaj i dowiedz się, jakie są zalety regeneracji koła dwumasowego!
regenercja demontaż montaż diagnostyka naprawa koła dwumasowego
regenercja montaż diagnostyka naprawa kół dwumasowych
regenercja demontaż diagnostyka naprawa koła dwumasowego
regenercja demontaż montaż naprawa kół dwumasowych
regenercja demontaż montaż diagnostyka koła dwumasowego
Regeneracja koła dwumasowego to nic skomplikowanego.


Zadzwoń... i zostaw u nas swój problem.


Oprócz regeneracji dwumasy zapewnimy Ci kompleksową obsługę logistyczną.

Gwarancja na regenerację 12 lub 24 miesiące zależnie od marki oraz modelu samochodu.

Regeneracja kół dwumasowych Katowice

Regeneracja kół dwumasowych Częstochowa

Regeneracja kół dwumasowych Zabrze

Regeneracja kół dwumasowych Gliwice

Regeneracja kół dwumasowych Bytom

Regeneracja kół dwumasowych Sosnowiec

Regeneracja kół dwumasowych Tychy

Regeneracja kół dwumasowych Chorzów

Regeneracja kół dwumasowych Rybnik

Regeneracja kół dwumasowych Knurów

Regeneracja kół dwumasowych Bielsko Biała

Regeneracja kół dwumasowych Żory

demontaż montaż diagnostyka naprawa koła dwumasowego
regenercja diagnostyka naprawa koła dwumasowego
regenercja demontaż montaż kół dwumasowych
regenercja montaż naprawa koła dwumasowego
regenercja demontaż montaż diagnostyka kół dwumasowych
Trafiające do nas koła dwumasowe mają liczne ślady zużycia i wyeksploatowania. Na ogół większość z nich kwalifikuje się do regeneracji.
Docisk sprzęgła to drugi istotny element całego układu. Kondycja tego podzespołu również musi być właściwa dla prawidłowej pracy całości.
Tarcza sprzęgła mająca wytarte okładziny kwalifikuje się do regeneracji pod warunkiem, że nie ma innych mechanicznych uszkodzeń.

KONTAKT

Nie jest istotne do nas skąd dzwonisz. Obsługujemy Klientów na terenie całego kraju. Posiadamy kilka zakładów na terenie całego kraju i kilkaset warsztatów, w których podzespoły są testowane, demontowane i montowane na potrzeby regeneracji.

Jesteśmy w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania.

NASZE USŁUGI

Regeneracja kół dwumasowych

Regeneracja maglownic

Regeneracja tylnej belki

Czyszczenie zaworów ssących

Renowacja tapicerki skórzanej
© 2012 by "AQUARESS". All Rights reserved.